Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ZRUŠENÉ! Ťapákovci

Dátum: 07.02.2024 19:00 - 07.02.2024 21:00
Miesto: Kultúrny dom Smolenice
ZRUŠENÉ! Ťapákovci

OZNAM: Predstavenie Ťapákovci, ktoré sa malo konať dňa 7.2.2024 o 19:00 hod. v Kultúrnom dom Smolenice, je z technických príčin ZMENENÉ! Namiesto uvedeného predstavenia sa uskutoční predstavenie PRAVDA v termíne 3.4.2024 o 19:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Vstupenky zakúpené na predstavenie Ťapákovci zostávajú v platnosti aj pre predstavenie PRAVDA. V prípade, že sa tohto predstavenia nemôžete, alebo nechcete zúčastniť, môžete vstupenky vrátiť výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili, a to najneskôr do 18.2.2024!

Tí z vás, ktorí ste si zakúpili vstupenky na obecnom úrade, môžete prísť vstupenky vrátiť na OcÚ v úradných hodinách. Ak ste vstupenky kúpili prostredníctvom ticketportal.sk, ako postupovať sa dozviete tu.

-----------------------------------------------------------------

"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20. storočia.

Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké.

"Ťapákovci" patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe.

Hrajú Marek Majeský, Andrea Karnasová, Danica Jurčová, Marián Labuda ml., Erik Peťovský