Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kalendár udalostí

Marec 2024

Železný pútnik 2024
15. - 16. Marec 2024

Železný pútnik 2024

Pozývame vás na 3. ročník púte „Železný pútnik“ , ktorá sa uskutoční 15. marca 2024 o 18-tej hodine . Ide o pôstnu pešiu nočnú púť z Trstína Hájička do národnej baziliky v Šaštíne. Jej dĺžka je niečo vyše 40 km. Koná sa za každého počasia. Začína sv. omšou o 18-tej hod. vo farskom kostole sv. Petra a Pavla v Trstíne. Po sv. omši sa vydáme ku kostolíku v Hájičku, kde bude krátke zastavenie. Pokračovať budeme putovaním cez Malé Karpaty do Plaveckého Mikuláša, kde bude priestor na krátky oddych a občerstvenie v Kultúrnom dome. Potom púť pokračuje do Šaštína a ráno o 6.00 hod. bude ukončená sv. omšou v Šaštínskej bazilike. Obetou náročnosti vyprosujeme Božie požehnanie pre tých, ktorí to potrebujú. Vlani sa púte zúčastnilo vyše 200 pútnikov. Sv. omšu z Trstína vysiela v priamom prenose rádio Lumen.

Hop na Veľkú noc
24. Marec 2024 o 15:00

Hop na Veľkú noc

Miesto: Kultúrny dom Smolenice

Bližšie informácie doplníme...

Hľadanie vajíčok
30. - 31. Marec 2024

Hľadanie vajíčok

Miesto: Smolenický zámok

Bližšie informácie doplníme...

Apríl 2024

Pravda
3. Apríl 2024 o 19:00

Pravda

Miesto: Kultúrny dom Smolenice

Michel je úspešný, šarmantný a sexi. A samozrejme, vždy o krok pred ostatnými.  To, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec. Remeslo poloprávd, milosrdných lží a “zahmlievania” na všetky strany, ovláda priam majstrovsky. Je to totiž jeho povinnosť. Nemôže predsa pravdou ubližovať ľuďom, na ktorých mu záleží. "Keby si ľudia jedného dňa prestali klamať, nezostal by na svete ani jediný pár pokope. Totálna globálna katastrofa. Znamenalo by to vlastne zánik našej civilizácie."  To sú slová Michela , hlavného predstaviteľa brilantnej komédie Floriana Zellera , v podaní Divadla 13. Opona. Či už s jeho slovami súhlasíte, alebo nie, musíte uznať, že niečo na tom bude…  Obzvlášť potom, keď v takejto “životnej filozofii” nezostáva náš hrdina osamotený. Nič totiž nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.  Dva manželské páry, nevera a všade samá “pravda".  Hrajú:  Marek Majeský,  Peter Sklár / Viktor Vincze st.,  Soňa Norisová,  Helena Krajčiová / Martina Bučková. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom ticketportal.sk alebo v úradných hodinách na Obecnom úrade Smolenice. Cena vstupenky je 20 eur.  

Koncert: Ľudovít Kašuba a Martina Kreibich
21. Apríl 2024 o 17:00

Koncert: Ľudovít Kašuba a Martina Kreibich

Miesto: Kultúrny dom Smolenice

Obľúbená Hudobná skupina úspešne účinkuje na podujatiach po celom Slovensku a v Čechách.  Ľudovít Kašuba a Martina Kreibich úzko spolupracujú aj s TV Šláger a Senzi TV. Vydali niekoľko CD a DVD nosičov. Ich mottom je, že hudba lieči. Najlepší pocit majú vtedy, keď ich piesne vyčaria úsmevy na perách.  Veselé, melodické populárne piesne pochádzajú prevažne z vlastnej autorskej dielne Ľudovíta Kašubu. Ich koncerty zanechajú vždy v každom divákovi nezabudnuteľný zážitok. Vstupenky: 14 € (prostredníctvom maxiticket.sk )

Strihanie a revitalizácia orechov
27. Apríl 2024

Strihanie a revitalizácia orechov

Miesto: Prvá alej (pri kovošrote)

Brigáda členov ZO SZZ Smolenice.

Stavanie mája
30. Apríl 2024

Stavanie mája

Miesto: Kultúrno-spoločenský dom v Smolenickej Novej Vsi

Bližšie informácie doplníme...


Zobrazenie: