Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Najkrajšie jablko Slovenska je zo Smoleníc

Dátum: 14.10.2023
Autor: Obec Smolenice
Počet videní: 678
2 min. čítania
Najkrajšie jablko Slovenska je zo Smoleníc

Najkrajšie jablko roku 2023 má odrodu Pinova a dopestoval ho vo svojom sade v Smoleniciach Peter Molda.

V súťaži Slovenského zväzu záhradkárov uspel, tentokrát v konkurencii 140 pestovateľov z celého Slovenska a 432 vzoriek odrôd, druhý rok po sebe, opäť s odrodou Pinova.

""Meisterstück z Pillnitzu" takú prezývku má najlepšia nemecká odroda ktorou je Pinova. Druhý rok po sebe sa stala najkrajším jablkom na Slovensku. A ja mám nesmiernu radosť, že je zo Smoleníc. Tento rok, ktorý bol pestovateľsky veľmi náročný, som v sade strávil cez 1400 hodín. Po celý čas som cítil vašu podporu. Úprimne ma potešila ochota viacerých prísť pomôcť, keď som sad chránil pred mrazmi. To boli silné momenty, ktoré ma utvrdzovali v tom, že to, čo robím, má zmysel. A samozrejme ďakujem aj vám, ktorí ste prišli do Modry spolu so mnou osláviť víťazstvo!" napísal Peter Molda na svojom facebookovom profile.

Srdečne gratulujeme, ďakujeme za skvelú reprezentáciu aj obce Smolenice a držíme palce na ceste k skompletizovaniu hetriku.

FOTO: FB Peter Molda

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.