Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Hlbočianska dolina pri Smoleniciach ponúka krásnu prechádzku aj výlet do jaskyne

Dátum: 08.09.2023
Autor: Obec Smolenice
Počet videní: 199
1 min. čítania
Hlbočianska dolina pri Smoleniciach ponúka krásnu prechádzku aj výlet do jaskyne
Dolina má rôzne názvy. Poznáme ju ako Hlboča, Hlboče alebo Hlbočianska dolina a nachádza sa tam nielen občasný vodopád, ale aj jaskyňa.

Hlbočianska dolina patrí do Chránenej krajinne oblasti Malé Karpaty a platí v nej najvyšší, 5. stupeň ochrany. Ide o národnú prírodnú rezerváciu nachádzajúcu sa v časti Smolenickej vrchoviny v podcelku Pezinské Karpaty. V doline sa nachádza prameň pitnej vody aj unikát, ktorým je občasný vodopád.

Hlbočianska dolina je najkrajšou dolinou Smolenického krasu a v kaňonovito tvarovanom údolí možno pozorovať aj rôzne geomorfologické útvary ako skalné dutiny, bralá či krasové javy.

Najväčším lákadlom územia je unikátny 9-metrový vodopád, ktorý sa nazýva Padlá voda aj občasný vodopád a ktorý je zároveň aj jediným vodopádom Malých Karpát

CELÝ ČLÁNOK AJ S VIDEOM: https://www.aktuality.sk/clanok/0IOBHPw/hlbocianska-dolina-pri-smoleniciach-ponuka-krasnu-prechadzku-aj-vylet-do-jaskyne/

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.