Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ročník v podaní ŠK Drako Smolenice ovenčený množstvom ocenení

GALÉRIA
Dátum: 14.11.2023
Autor: Obec Smolenice
Počet videní: 1212
3 min. čítania
Ročník v podaní ŠK Drako Smolenice ovenčený množstvom ocenení

Počas prvého novembrového víkendu sa členovia teakwondo klubu ŠK Drako Smolenice vydali na dlhú a nakoniec aj veľmi úspešnú cestu na východ Slovenska.

Práve tu sa totiž v sobotu 4. novembra 2023 zúčastnili ich domáceho vrcholu sezóny a to Majstrovstiev Slovenska. Táto súťaž bola organizovaná Slovenským zväzom Taekwondo ITF a miestnym klubom ŠK Delta Veľký Šariš.

Na úvod otváracieho ceremoniálu prebehlo aj oceňovanie medailistiek z posledných Majstrovstiev sveta vo Fínsku.

Následne sa súťažilo v kategóriách sparing, tul, špeciálne techniky a power test. Tieto kategórie boli rozhodované a cvičené podľa pravidiel ako napríklad na majstrovstvách Európy.

Naša 14-členná výprava sa dokázala v konkurencii najlepších klubov zväzu presadiť a vybojovala si 10 zlatých, 10 strieborných a 8 bronzových medailí. Vo viacerých kategóriách predviedli smolenickí taekwondisti krásne výkony a zúročili tak hodiny driny na tréningoch. Každý z nich cestoval domov minimálne s jednou medailou. Novým majstrom a majsterkám Slovenska a aj medailistom srdečne gratulujeme.

Následne bola žiačka Emma Smoleková vyhlásená ako absolútna majsterka Slovenska vo svojej kategórii.

Na súťaži sa okrem iného bilancovala aj celoročná liga s názvom Ponte, ktorá pozostávala z troch kôl (Prešov, Bratislava a Smolenice). V nej v súčte bodov dominovala v rovnakej kategórii žiačka Hanka Korytárová a tiež si odviezla domov pohár.

Zoznam súťažiacich za ŠK Drako Smolenice:
Timotej Vlachovič, Nikolaj Botta, Hanka Korytárová, Emma Smoleková, Ella Michaela Bottová, Natália Korytárová, Karolína Hrkeľová, Eliška Čišecká, Matúš Žaluď, Tatiana Gergelová, Anna Sedláková, Gréta Smutná, Eva Gergelová, Zoë Taylor

Klub a tréner aj touto cestou ďakujú všetkým cvičencom za predvedené výkony a príkladnú reprezentáciu klubu. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí merali cestu do Veľkého Šariša a podporili súťažiacich rovno na mieste. V neposlednom rade treba poďakovať aj všetkým rodičom, fanúšikom, podporovateľom klubu, obci Smolenice a do nasledujúcej sezóny zaželať veľa úspechov.

Text: Patrik Korytár
Fotografie poskytol ŠK Drako Smolenice