Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Začiatok sezóny ŠK Drako v znamení cestovania a úspechov

Dátum: 17.04.2024
Autor: Obec Smolenice
Počet videní: 690
4 min. čítania
Začiatok sezóny ŠK Drako v znamení cestovania a úspechov

V strede marca (16.3.2024) sa začala sezóna pre teakwondistov ŠK Drako Smolenice účasťou na prvom kole Slovenského pohára ligy Ponte vo Veľkom Šariši.

Na ďalekú cestu sa vydali už deň vopred spoločne s trénerom a niektorými rodičmi. Naši cvičenci sa v konkurencii šiestich klubov pod záštitou Slovenského zväzu Taekwondo ITF nestratili a po zrátaní umiestení získali spoločne 55 bodov, čo v priebežnom poradí znamená tretiu priečku v bodovaní klubov.

Každý jeden člen klubu dokázal bodovať a získať minimálne jeden cenný kov. Dokonca Ella Michaela Bottová získala vo svojej kategórii pohár za najlepšiu staršiu žiačku. Za vzornú reprezentáciu klubu všetkým ďakujeme.

Členovia klubu na prvom kole Ponte:
Eliška Čišecká, Margaréta Smutná, Anna Sedláková, Tatiana Gergelová, Zoe Taylor, Timea Kornietová, Natália Korytárová, Karolína Hrkeľová, Hanka Korytárová, Ema Smoleková, Ella Michaela Bottová, Nikolaj Botta, Timotej Vlachovič, Miroslav Hudcovič, Matúš Pavlík

Nasledujúce, v poradí druhé kolo ligy Ponte, sa uskutoční na "domácej" pôde a to 25.5.2024 od 09:00 hod. v telocvični ZŠ Horné Orešany. Všetci ste vítaní.

 

ŠK Drako úspešné aj v medzinárodnej konkurencii

Počas slnečnej nedele 14.4.2024 sa v maďarskom meste Hatvan konal medzinárodný turnaj Spirit Open za účasti klubov zo 7 krajín Európy (Maďarsko, Rumunsko, Slovensko, Lotyšsko, Švajčiarsko, Srbsko a Rakúsko). Na túto súťaž vycestoval z nášho klubu tím junioriek a seniorka Eva Gergelová. Aj v takejto silnej konkurencii sa dokázali presadiť a domov na rodnú hrudu priviezli cenné kovy.

Eliška Čišecká bronz za power test juniorky, Eva Gergelová striebro za power test seniorky, Tatiana Gergelová striebro z tulov a bronz zo sparingu. Natália Korytárová si vybojovala vo svojej kategórii zlato v sparingu a rovnaký kov aj spoločne s reprezentačnými juniorkami v kategórii team tul. Dievčatám gratulujeme.

ŠK Drako v Maďarsku reprezentovali:
Natália Korytárová, Karolína Hrkeľová, Natália Lantošová, Margaréta Smutná, Eliška Čišecká, Eva Gergelová, Tatina Gergelová

 

Držte palce Natálii 

Pre Natálku bola táto súťaž zároveň poslednou skúškou pred Majstrovstvami Európy v poľskom Lubline, na ktorých sa zúčastní v termíne od 17.4. do 21.4.2024. Súťažiť bude v kategórii sparing juniorky do 45kg, súborné cvičenia (tul) 1.dan a spoločne s reprezentačnými juniorkami v tímových kategóriách špeciálne techniky, power test a súborné cvičenia.

Všetky zápasy sú streamované naživo na Youtube kanáli ITF.

Sparing juniorky do 45kg, 18.4.2024 ring č .1 od 11:32 hod.
Natália zápas č. 5 so súperkou zo Škótska 
Prenos TU.

Súborné cvičenia juniorky 1. dan., 19.4.2024 ring č. 3 od 11:41 hod.
Natália zápas č.1 so súperkou z Fínska
Prenos TU.

Aj ďalšie zápasy v tímoch sa dajú vyhľadať na TU.

Natálke za celý klub držíme palce.

 

Text a foto: ŠK Drako

 

[GALLERY=10761|1|0|0]