Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Lampy

Vyriešený
Prijatý: 23.01.2024
Zodpovedaný: 30.01.2024
Autor: Martin
Zodpovedal: Obec Smolenice

Podnet:

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy budú konečne svietiť všetky pouličné lampy tak ako majú, vyhlasujete že sa po obci pohybujú podozrivé osoby ponúkajúce služby/tovar za účelom okradnutia našich spoluobčanov. Tmavými a neosvetlenými miestami vytvárate dokonalé podmienky na zvýšenie kriminality. Ľudia už nemajú len obavy ale aj reálny strach o svoj život, zdravie a majetok. Prosím urobte nápravu bezodkladne spojazdnite všetky lampy. Tých v smolenických novinách spomenutých ušetrených 150€ za rok je na smiech. A keď už chcete mať vypnuté tak na 2-3 hodiny po polnoci kedy vonku nikto nieje.


Odpoveď:

Dobrý deň,

- spomínané "podozrivé osoby ponúkajúce služby/tovar" sa pohybujú po obci počas dňa, pouličné osvetlenie na ne nemá vplyv

- v našej obci svieti zväčša každá druhá lampa na plný výkon, v mnohých obciach sa osvetlenie vypína kompletne - napr. v Dechticiach vypínali večer osvetlenie s príchodom posledného autobusu a zapínajú odjazdom prvého ranného spoja do Trnavy, v Chtelnici sa vypínalo v čase od 0.15 h do 4.15 h.

- Píšete že, "tmavými a neosvetlenými miestami vytvárate dokonalé podmienky na zvýšenie kriminality. Ľudia už nemajú len obavy ale aj reálny strach o svoj život, zdravie a majetok", no zároveň navrhujete vypnúť osvetlenie na 2-3 hodiny v noci úplne. Práve kvôli bezpečnosti aj v nočných hodinách sme uprednostnili vypnutie každej druhej lampy pred úplným vypnutím osvetlenia.

- Ušetrených 150 eur ste nepochopili správne. V prípade, že by sme súčasný úsporný systém verejného osvetlenia nezaviedli a nespotrebovali vďaka nemu menej energie, zaplatili by sme o len za rok 2023 o zhruba 7 000 eur viac. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.