Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chodník na Štúrovej ulici

Vyriešený
Prijatý: 26.02.2024
Zodpovedaný: 28.02.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Smolenice

Podnet:

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či neplanujete na Šturovej ul. vybudovat chodník, tam kde začínajú rod.domy,jazdí tu dosť áut a dosť bláznivo, alebo nejaký spomaľovač, lebo už sa tu skoro nehody stali, a neviem kto si to potom zobere na triko, ked sa vážne niečo stane.


Odpoveď:

Dobrý deň, vybudovanie chodníka na Štúrovej by bolo možné len v prípade, že by daná ulica bola zjednosmernená, keďže nemá potrebnú šírku na dva plnohodnotné pruhy aj chodník súčasne. 

V danej lokalite ale dôjde k úpravám v doprave. Bližšie informácie uverejníme už čoskoro, no môžeme prezradiť, že jednou z nich bude aj osadenie spomaľovača.

PS k "kto si to zoberie na triko": Zákon o cestnej premávke hovorí jasne: "Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad."

Pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.