Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nesúhlas v vyznačenou trasou kladenie optického kábla

Vyriešený
Prijatý: 18.03.2024
Zodpovedaný: 19.03.2024
Autor: Ľudmila Kovačovičová
Zodpovedal: Obec Smolenice

Podnet:

Dobrý deň!

Vážená pani starostka!
Nesúhlasíme s trasou vedenia a uloženia optického kábla firmou Slovak Telekom a. s. pred bytovým domom v Smoleniciach na Štúrovej ulici 723/32 - 42.
Vyznačená trasa vedenie cez prístupové chodníky do jednotlivých vchodov. Podložie je betón a dlažba. Ak sa toto rozbúra, nikto, žiadna firma to nedá do pôvodného stavu. Hrozí tam prepadnutie zemného a dlažbového podlažia. Je ohrozená bezpečnosť všetkých obyvateľov a návštevníkov.
Kto uhradí a zrealizuje úpravu vstupov do bytovky - vybetónovanie, pokladenie dlažby na vyzretý betón. Naši vlastníci to nie sú ochotní hradiť z vlastného!!!!!! Už raz sme tieto práce a materiál hradili z vlastného pri realizácii zateplenia bytového domu.

Žiadame o zmenu riešenia dostupnosti optického kábla vedením cez pivnice bytového domu!

S pani Ing. Katarínou Hradskou sa neviem spojiť.

S úctou

Mgr. Ľudmila Kovačovičová
predseda SVB a NP Štúrova 723, Smolenice


Odpoveď:

Dobrý deň pani Kovačovičová,

v nadväznosti na Vami zaslaný podnet si Vám dovoľujeme predložiť nasledovné vyjadrenie:

Projekt stavby INS-FTTH-TT-BOLR-05-Smolenice, druh stavby „verejná elektrická komunikačná sieť“, investor: Slovak Telekom, a.s., je realizovaný na základe platného územného rozhodnutia OcÚ/OŽP/362/2021/ÚR/Zý.

Rozhodnutie bolo na úradnej tabuli vyvesené po dobu 15 dní odo dňa 13.10.2021, od kedy bolo možné podať voči nemu námietku. Územné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť ešte 12.11.2021.

Optická sieť je vo vašej lokalite vedená po pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve obce Smolenice. Prikladáme výkres, na ktorom je identifikovateľné trasovanie vedenia optickej siete.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.